Krátké představení pojišťovny Generali

Krátké představení pojišťovny:

     Generali Pojišťovna a.s. je součástí GENERALI Group, což je mezinárodní finanční skupina, která za více než 165 let existence získala důvěru a stala se partnerem miliónů klientů na celém světě. Dnes má GENERALI více jak 40.000 zaměstnanců a je zastoupena ve více než 50 zemích. Řadí se mezi 100 největších akciových společností světa a sdružuje 120 pojišťoven, 48 holdingových a finančních společností a 7 realitních společností. Je největším evropským pojistitelem v oblasti životního pojištění.

Něco z historie

  • 1831 založena Assicurazioni Generali v Terstu 
  • 1832 otevřeny první pobočky ve Vídni, Budapešti, Praze 
  • 1837 otevřeny další pobočky v německých zemích
    V 90. letech minulého století byl na rohu Jindřišské ulice a Václavského náměstí v Praze postaven výstavný palác, který sloužil jako administrativní budova a sídlo ředitelství společnosti. Její název je na fasádě dodnes patrný.
  •  1993 návrat do České republiky
      
     

     Generali Pojišťovna a.s. získala jako první finanční instituce v oblasti pojišťovnictví a bankovnictví v České republice Certifikát kvality dle EN ISO 9001. Certifikát byl udělen akreditovanou společností – Rakouským sdružením pro certifikaci systémů řízení kvality a systémů řízení dne 16.7.1999. V současné době je GENERALI Group třetím největším pojišťovacím uskupením v Evropě. V objemu životního pojištění je na prvním místě v Evropě.

     Standard & Poor's rating skupiny Generali Group je AA.